Wycieczka do Filharmonii gr. "Jeżyki" i "Pszczółki"

"TRÓJNOGI KRÓL ESTRADY" - wycieczka do Filharmonii 23 listopada br.
Na estradzie sali kameralnej Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy dekoracje dopasowywane są do tematu  spotkań. Zmieniają się też wykonawcy i instrumenty, na których grają. Jest tam jednak element stały. Bardzo trudno go przesunąć, a co dopiero wynieść, dlatego mówimy o nim Król Estrady. Występuje solo, w duecie, w trio, a także wspaniale akompaniuje. Dzięki niemu rozbrzmiewają dźwięki głośne (forte) i ciche (piano). Fortepian, bo o nim mowa jest niezastąpiony. W 155. rocznicę urodzin Ignacego Jana Paderewskiego, pianisty, kompozytora i polityka dzieci z grup "Pszczółki" i "Jeżyki"  posłuchały opowieści o jego ukochanym instrumencie – fortepianie oraz wysłuchały  utworów granych  na fortepianie, flecie i kontrabasie.