„Kolorowy tydzień” w gr. „Żabki”

Wyczekując z niecierpliwością na przyjście wiosny przedszkolaki z grupy „Żabki” przez cały tydzień  tj. od 7 do 11 marca bawiły się wiosennymi kolorami. Każdego dnia w "żabkowej" sali królowała inna barwa. Rodzice spisali się na medal starając się ubrać swoje dziecko w kolor przyporządkowany poszczególnym dniom tygodnia. Poniedziałek był czerwony jak serduszko i jabłuszko, zaś wtorek - niebieski, jak niebo - a czasami oczy choć nie u każdego, środa – żółta, rozświetlona, jak słoneczko latem, a czwartek - zielony, jak  trawka i skacząca wesoła żabka. W piątek  wszyscy ulubione kolory nałożyli i wesoło się bawili! Dzieci z łatwością potrafiły odnaleźć różne zabawki i  przedmioty w kolorze, który dominował w danym dniu. Przez cały tydzień powstawało wspólne graffiti, czyli obrazek bez ramy. Zabawa w kolory wszystkim się bardzo podobała i zimowa szarość za oknem nam nie przeszkadzała. Bo chociaż w marcu pogoda mieszana, ale my już czekamy na przylot bociana!