Powitanie wiosny

21 marca to kalendarzowy początek astronomicznej wiosny. Chociaż jeszcze jej nie widać w pełnej krasie, ale bardzo za nią tęsknimy - wyczekując jej z niecierpliwością. Wszyscy przedszkolacy w tym dniu wyruszyli w kolorowym korowodzie, aby poszukać wiosny w pobliżu przedszkola. Przewodnikiem po osiedlowych uliczkach była Marzanna – symbol pożegnania  zimy. Wesołe okrzyki, kolorowe wstążki, baloniki i kwiatki wprowadziły dzieci oraz przechodniów w pogodny, wiosenny nastrój. Po powrocie na placu przed przedszkolem pożegnaliśmy Marzannę, a nocą północny wiatr zabierze ją do śnieżnej krainy Pani Zimy. Nasz wiosenny spacer połączony był z akcją zbiórki funduszy na rzecz Hospicjum ks. Jerzego Popiełuszki - POLA NADZIEI. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się do akcji.
Mamy nadzieję, że wiosna o nas nie zapomniała i wkrótce do nas zawita na dobre!!! W tym dniu we wszystkich grupach przedszkolnych zorganizowano również ekologiczną zbiórkę nakrętek, kartoników, baterii czy płyt - wszystkim, którzy wzięli udział serdecznie dziękujemy!!!