Międzynarodowy Dzień Słońca, Światowy Dzień Wody

Międzynarodowy Dzień Słońca 2017

Międzynarodowy Dzień Słońca  co roku obchodzony jest 18 marca. Celem święta jest upowszechnienie wiedzy na temat Słońca oraz jego wpływie na Ziemię. Święto zostało ustanowione przez Europejską Agencję Kosmiczną  i NASA. Po raz pierwszy Międzynarodowy Dzień Słońca był obchodzony w 2007 roku. Dzieci zostały zapoznane z rolą Słońca w życiu człowieka, zwierząt, a także roślin. Dowiedziały się , że Słońce to ogromna gwiazda wokół  której krążą wszystkie planety. Przez cały dzień królowały zabawy ze słońcem w roli głównej min. przy piosence „Słoneczko późno dzisiaj wstało”. Dzieci wykonały również wspaniałe prace plastyczne, którymi udekorowały przedszkolny korytarz.


Międzynarodowy Dzień Słońca 2016
18 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Słońca. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane na żółto, co spowodowało, że w salach od razu zrobiło się ciepło i wesoło.
W tym dniu dzieci uczyły się, jak ważne jest słońce dla każdego organizmu żyjącego na naszej planecie. Dowiedziały się również, że słoneczko może być dla nas niebezpieczne, gdy nie będziemy się przed nim odpowiednio chronić. Podczas zajęć przedszkolacy wykonywali różnorodne prace plastyczne (plakaty, rysunki i kolorowanki). Dzieci obejrzały również bajkę dydaktyczną, z której dowiedziały się, dlaczego słońce świeci oraz jak wykorzystywana jest energia słoneczna.

 

Międzynarodowy Dzień Wody

    22 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Głównym celem tego dnia było zwrócenie uwagi na to, jak ważna jest woda w życiu każdego człowieka. Przedszkolacy zrozumieli, że bez niej nie mogą żyć ani roślinki, ani zwierzęta, ani ludzie. Zasoby wodne są ograniczone i muszą być szczególnie chronione oraz należycie wykorzystywane. Rozmowa przy tablicy tematycznej "Zbiorniki wodne" wzbogaciła wiedzę dzieci na temat roli wody w przyrodzie oraz sprawiła, że przedszkolacy dowiedzieli się więcej o jej właściwościach i zastosowaniu. Dzieci uczestniczyły w zabawach badawczych z wodą w roli głównej. Zdrojek wprowadził również wychowanków w różnorodne zabawy plastyczne, ruchowe i taneczne.

Międzynarodowy Dzień Wody 2017 r.


Międzynarodowy Dzień Wody 2016 r.