Wycieczka do Muzeum

23 marca dzieci z grupy ,,Biedronki” i ,,Jeżyki” oraz 24 marca dzieci z grupy ,,Motyle” i ,,Pszczółki” brały udział w zajęciach muzealnych w Muzeum Okręgowym im. L.Wyczółkowskiego. Podczas zajęć dzieci poznały ludowe zwyczaje i wierzenia związane ze świętami wielkanocnymi - m.in. topienie Judasza, wielkie grzechotanie, pogrzeb żuru, wieszanie śledzia, dziady śmigustne czy Siuda Baba. Dowiedziały się również co powinno znaleźć się w koszyczku wielkanocnym i jaka jest symbolika poszczególnych potraw. Na zakończenie dzieci wykonały różne wielkanocne zadania: nakleiły na papierowy talerzyk elementy z wielkanocnego koszyka, dekorowały styropianowe jajka czy ozdabiały papierowe jajka techniką batic, wykonały "wełnianego" baranka. Na zajęciach było bardzo ciekawie!