Przedstawienie „Drogowy zawrót głowy”

Wiosenna pogoda sprzyja spacerom i zabawie na świeżym powietrzu. Aby bezpiecznie dotrzeć na plac zabaw albo do parku trzeba znać zasady ruchu drogowego. Czy wszystkie przedszkolaki je znają? Mogliśmy się o tym przekonać oglądając występy artystów z Suwałk, którzy 11 kwietnia br. przyjechali do nas z przedstawieniem pt. „Drogowy zawrót głowy”. Dzieci poznały przygody beztroskiego Krzysia, który podczas snu został przeniesiony przez Elfa do „Zaczarowanej krainy znaków drogowych”. Aby mógł wrócić do domu musiał nauczyć się zasad ruchu drogowego oraz bardzo ważnych kolorów na sygnalizatorze świetlnym. Pomogły mu w tym dzieci. Przewodnikiem po zaczarowanej krainie był mały chochlik. Krzyś obiecał panu policjantowi, że już będzie nosił kamizelkę odblaskową i grzecznie chodził poboczem drogi. Cały i zdrowy wrócił do mamy. Pamiętajcie dzieci !!! Zanim wejdziecie na jezdnię dokładnie rozejrzyjcie się, czy nie nadjeżdża jakiś pojazd i sprawdźcie jakie światło świeci się na sygnalizatorze, przecież doskonale znacie się na kolorach.