Dzień Ziemi 2016

Dzień Ziemi 2016

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodziliśmy w dniach 21 - 22 kwietnia 2016 roku pod hasłem „Ratujmy Ziemię przed odpadami”.
W każdej grupie odbyły się zajęcia dydaktyczne z zakresu ochrony środowiska. Przedszkolaki wykonały różnorodne prace plastyczne, które ozdobiły nasz ogród. Główną atrakcją było wystąpienie dzieci z przedszkolnego koła teatralnego w przedstawieniem pt. „Na leśnej polanie”, na które zaprosiliśmy mieszkańców osiedla Błonie.
Kolejną inicjatywą mającą na celu ratowanie naszej planety przed odpadami była zbiórka surowców wtórnych, w której mogli wziąć udział mieszkańcy naszego osiedla. Wszystkie odpady przyniesione przez mieszkańców  wymienialiśmy na sadzonki kwiatów i drzewek. Przedszkolacy również rywalizowali między swoimi grupami w wielkiej zbiórce odpadów - wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy za włączenie się do akcji. Tego dnia nie zapomnieliśmy oczywiście, aby w rękawiczkach pozbierać śmieci na skwerze wokół naszego przedszkola.
Piątek był dniem podsumowania konkursu plastycznego pt. „Ratujmy Ziemię przed odpadami”, na który dzieci wraz z rodzicami przygotowali ciekawe prace plastyczne z wykorzystaniem surowców wtórnych.

 

Dziękujemy również za włączenie się w akcję ,,Listy do Ziemi”!